More details

Czy płytki azulejos są dla Ciebie?

Kafle AZUL wyróżniają się pięknym, głębokim odcieniem granatu, który nie dominuje nad otoczeniem, ale przyciąga wzrok. Kolor nie blaknie, a same kafle, dzięki temu, że są gładkie, łatwo utrzymać w czystości. W razie potrzeby wystarczy przetrzeć je wilgotną gąbką z detergentem (płyn do mycia naczyń sprawdzi się świetnie w tej roli).

Wszystkie kafle maluję ręcznie więc widać każde pociągnięcie pędzla. Są celowo nieidealne.

Kafle AZUL można montować z fugami lub bez na każdej ścianie, nawet nad płytą grzewczą. Można je łączyć z fabrycznymi kaflami od innych producentów. Kafelki nadają się wyłącznie na ściany (nie zalecam używania ich na podłogach).

Kafli można używać jako podkładek pod gorące naczynia. Dla zabezpieczenia blatu przed zarysowaniem można je oprawić w korek lub korkiem podkleić (oferuję taką usługę).

Oferta ręcznie malowanych kafelków ceramicznych od AZUL

Płytki azulejos to materiał stworzony z miłości do piękna i z szacunku do natury. Każda płytka jest ceramiczna i powstała z połączenia czterech żywiołów. Jest zrobiona z gliny (ziemia) uformowanej z dodatkiem wody (woda), wysuszonej (powietrze), a wreszcie – wypalonej w wysokiej temperaturze.  Tak bliska natury, pasuje do naturalnych materiałów: do terakoty, drewna, kamienia, korka (z tym ostatnim łączy ją portugalskie pochodzenie!).
W zależności od wzoru, który wybierzesz – płytki AZUL pasują do stylu Hampton, vintage, a nawet bardzo popularnego ostatnio japandi.

W AZUL znajdziesz dwa typy projektów:

  • Kafelkowy total look – idealny na ściany, wprowadzi harmonię, rytm i kolor do Twojego mieszkania. Z powtarzających się wzorów ułożysz dekorację nad płytę grzewczą, między szafkami kuchennymi, na ścianie korytarza, wokół lustra, nad umywalką albo gdziekolwiek jeszcze zechcesz..
  • Kafelkowe dekory – akcenty w postaci pojedynczych płytek ręcznie malowanych, które wkomponujesz pomiędzy inne dowolnie wybrane kafelki. Będą ciekawie wyglądały ale nie zdominują pomieszczenia. Pojedyncze kafelki sprawdzą się też jako dekoracje do oprawienia w ramki drewniane albo jako podkładki pod gorące naczynia (dla ochrony blatów zalecam oprawę korkową, którą również znajdziesz w mojej ofercie).
Biel i błękit to bardzo trafne zestawienie kolorów w domu

Kafelki dostępne od ręki znajdziesz w moim sklepie.

Ale pamiętaj też, że mogę zaprojektować i namalować coś specjalnie dla Ciebie.

Zapraszam również na warsztaty – to okazja, żeby poznać technikę malowania azulejos i samodzielnie stworzyć dekorację do swojego domu lub prezent dla kogoś bliskiego.

Pakowanie kafli

Nie lubię stresu, że przesyłka uszkodzi się w transporcie. Żeby go zmniejszyć, pakuję kafle pancernie (estetycznie i eko też).

Każdy kafelek zawijam osobno w papier nacinany. Pustą przestrzeń w pudełku wypełniam materiałami z recyklingu, które potem mogą posłużyć i Tobie jeśli będziesz przygotowywał swoją paczkę do wysłania w świat 😉

Paczka zapakowana w pomarańczową bibułę, gotowa do wysyłki

Dostawa kafli i czas realizacji zamówienia

Kafle wysyłam kurierem DPD lub przez InPost. Czas realizacji zamówienia podaję indywidualnie (zwykle jest to około 3 tygodni).

* Cena dostawy podana na grafice dotyczy wysyłki pojedynczych kafli (do 3 sztuk). Cenę wysyłki większych zamówień ustalam indywidualnie.


Każdy wzór namaluję w wybranym przez Ciebie kolorze

gałązka z kwiatami miechunki leżąca na kafelku z żółtymi i czerwonymi kropkami
Start Typing
Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Polityka prywatności