More details
Paulina Santos, twórczyni marki AZUL

Poznaj bliżej mnie i moją twórczość

Kim jestem? Cześć, mam na imię Paulina. Na co dzień mieszkam w Krakowie, ale sercem blisko mi do Portugalii. Zajmuje się malowaniem płytek ceramicznych wszystkimi odcieniami nieba. Zanim powstała moja marka AZUL, marzyłam przez długi czas by mieć własne cztery ściany i urządzić je po swojemu.

Moja historia

W 2015 roku kupiłam mieszkanie w stanie deweloperskim i wielka radość mieszkała się z poczuciem przytłoczenia. Inspiracje (wtedy czerpałam je z Google, o Instagramie nie słyszałam 😉 ) mieszały się z dobrymi radami znajomych: „Zrób tak, a tak nie – bo będziesz żałować”. I zgrzytało mi to. Bo czułam od początku, że chcę mieszkać po swojemu. Że chcę stworzyć dom, który będzie żywą tkanką, który będzie się zmieniał, bo ja się też zmieniam. Moje potrzeby się zmieniają i mój gust się zmienia. Urządzanie własnego mieszkania to proces. I godzę się z tym, że może nigdy go nie ukończę.

Marzyłam o miejscu, gdzie wpasuje się i kilka mebli z domu rodzinnego (kwietnik na których w domu babci stał wielki aspargus jest teraz moją szafką nocną), szpargały z targu staroci do których mam słabość, książki, które i czytam i zbieram i układam kolorystycznie (zdarza mi się nawet wąchać nowe egzemplarze) i ceramika Bolesławiec, która jest i piękna i praktyczna i… niebieska! (a ja uwielbiam niebieski kolor 😉 ).

Markę AZUL tworzę od 2017 roku. Sprawiam, że kolor niebieski towarzyszy moim klientom każdego dnia. Że ich mieszkania są wyjątkowe, inne niż w katalogu, inne niż w sieciówce, inne niż u koleżanki i u sąsiadów.
Wzory mogą być i dyskretne, delikatne jak babie lato albo pełne energii jak podwójne espresso, i do tego wibrujące kolorem.
I rozumiem, że cała ściana, kafelkowy total look, to czasem może być zbyt wiele. Jeśli wykafelkowanie dużej ściany nie pasuje do Twoich wyobrażeń o pięknym domu, proponuję i pokazuję jak można moje kafelki wykorzystać w inny sposób – jako kolorowe akcenty, dekory, które nadadzą kuchni/łazience/korytarzowi sznyt wyjątkowości. Jako obraz zawieszony w ramce albo choćby jeden pojedynczy malowany kafelek na który co rano odstawisz filiżankę kawy…

AZUL i ja w mediach

Zobacz materiały medialne dotyczące mnie, moich kafli i marki AZUL!

Materiał dla „Dzień Dobry TVN”

Na zaproszenie DDTVN opowiedziałam o początkach swojej pasji.

Backstage Dzień Dobry TVN, wrzesień 2021
Zaplecze sesji do Kobiet Krakowa, edycja wiosenna 2021 - sprawdź co napisali o mnie w mediach.

Jestem Kobietą Krakowa od 2021 roku

’Współpraca zamiast rywalizacji’ – to nasze motto.

Moje projekty

Twój może być następny

Start Typing
Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Polityka prywatności