More details
baner informacyjny o wyzwaniu foto


Dołącz do #azulove !

Pierwszego foto wyzwania dla miłośników azulejo!

6 maja to Dzień Azulejo!

Ile zdjęć przywiozłaś z Lizbony? A ile z Porto? Pewnie niemało! A na ilu zdjęciach są kafelki? Na 5, 20 czy 300? Co najczęściej fotografowałaś? Fasady kamienic? Ściany kościołów? Dekoracje w ogrodach? A co zrobiłaś z tymi zdjęciami po powrocie? Zaglądasz do nich? Czy może pokryły się wirtualnym kurzem?

Teraz masz świetną szansę by pokazać je światu. Odnajdź je w pamięci telefonu i podziel się z innymi swoim ulubionym ujęciem!

6 maja to Dzień Azulejo, a ja w tym roku chciałabym świętować go z wielką pompą! I wpadłam na pomysł zorganizowania foto wyzwania. Niech Instagram zaleje ceramiczne piękno we wszystkich odcieniach nieba!!

Bo tak, wyzwanie odbędzie się na Instagramie właśnie w Dzień Azulejo, 6 maja – nie ma lepszej daty i lepszego momentu by pokazać jak piękne perełki już zdążyłaś zobaczyć podczas swoich wędrówek po uliczkach i placach Portugalii (i nie tylko Portugalii). W końcu azulejos znajdziesz i w innych zakątkach świata. To co je łączy to ich wyjątkowa trwałość i piękno!

Ale 6 maja to nie tylko dzień celebrowania piękna azulejos, ale to też święto, które ma wymiar edukacyjny. Niestety smutna rzeczywistość jest taka, że azulejos w Portugalii trzeba chronić przed dewastacją. I o tym też jest ten dzień.

piękna ściana azulejos w Oeiras

Jak wziąć udział?

  • Wyzwanie odbywa się na Instagramie
  • Wybierz jedno zdjęcie (lub kilka, bo czemu nie!) z kafelkami azulejos – z DOWOLNEGO miejsca, które Cię zachwyciło – z Portugalii, Hiszpanii, Turcji, Maroka, UK, Holandii albo… z Polski (bo tu też mamy perełki 🤩)
  • Oznacz zdjęcie hashtagiem #azulove
  • Jeśli oznaczysz mnie na zdjęciu (@azulkafelki) będę mogła je udostępnić i pokazać szerzej światu!
  • Odwiedź inne osoby biorące udział w wyzwaniu, zostaw im 💙, a kto wie- może odkryjesz nowe „must see” miejsce?

Na wyzwanie nie trzeba się wcześniej zapisywać, ale…

jeśli chcesz dodatkowo dostać ode mnie informacje o najpiękniejszych miejscach, do których warto pójść by zakochać się w Portugalii (i azulejos) jeszcze bardziej, zapisz się poniżej!

Jeśli chcesz sprawdzić, gdzie w Portugalii znajdziesz najpiękniejsze azulejos (i nie będzie to ani Lizbona ani Porto), gdzie znaleźć azulejos, które zachwycą fana IT, jak zobaczyć super kafle w muzeum bez kupowania biletu i gdzie wybrać się na romantyczny spacer (a nawet wyprawić wesele – i ile to kosztuje) – zapisz się! 💙

P.S. Jestem niemal pewna, że mimo iż byłaś pewnie w Lizbonie albo Porto, tych perełek nie znasz! Czekają na ciebie unikalne zdjęcia i wskazówki – daj się zainspirować!

każdy budynek z azulejos zachwyca
Ovar to stolica najpiękniejszych azulejos


Do zobaczenia już 6 maja na Instagramie!

Start Typing
Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Polityka prywatności