More details

Płytki cementowe czy ceramiczne?

Kupiłaś mieszkanie. Już odebrałaś klucze, albo dopiero to zrobisz. Może właśnie z ekscytacją śledzisz informacje o postępach w pracach konstrukcyjnych ze strony dewelopera. Masz jeszcze trochę czasu, żeby zdecydować jak wyposażyć i urządzić mieszkanie. Wiesz, że meble i dodatki można dokupić później. Najważniejsze to zamontować porządną podłogę, drzwi i zrobić ściany. Porządnie. I najlepiej tak, żeby za kilka miesięcy Ci się nie znudziły. I żeby ich porządkowanie nie doprowadzało Cię do szału. Bo przecież masz ciekawsze rzeczy do robienia w życiu niż porządki, prawda?

Jeśli będziesz chciała wykorzystać w swoim domu kafle, fajnie żebyś wiedziała czym się różnią płytki cementowe od ceramicznych.

Nie będziesz zaskoczona, jeśli

napiszę, że łazienka i kuchnia to podstawa. Zależy Ci, by te miejsca były funkcjonalne, łatwe w czyszczeniu i estetyczne. Ściany możesz pomalować farbą odporną na wilgoć (to najtańsza opcja), wyłożyć kafelkami (albo „wyflizować” po krakowsku 😉 ), a jeśli chodzi o podłogi, tutaj najpopularniejsze pozostają płytki. Wybór masz całkiem duży. I to dosłownie – jeśli chodzi o rozmiary – duży. Możesz zdecydować się na mozaiki albo „gorseciki” w stylu retro. Chyba, że wolisz kwadratowe lub prostokątne – tutaj wybór jest ogromny – od małych formatów po wielkie płytki w rozmiarach nawet 100×100 cm lub jeszcze większe (znalazłam w Internecie płytki 160x320cm!).

Najpopularniejsze płytki

to nadal płytki ceramiczne i cementowe. Modne są zwłaszcza te przypominające beton, pasujące do industrialnych, minimalistycznych, surowych wnętrz. Na co się zdecydować jeśli jednak zależy Ci by Twój dom był bardziej przytulny niż industrialny?

Cement czy ceramika?

Szukając idealnych płytek do swojego mieszkania będziesz musiała wybrać ich wzór, kolor i materiał. O ile wybór wzoru i koloru to kwestia gustu i osobistego poczucia estetyki (czy podoba Ci się gładka tafla czy drobne kwiatuszki – to Twój wybór do TWOJEGO mieszkania), to wybór materiału niesie za sobą pewne konsekwencje.

Czym się różnią płytki cementowe od ceramicznych? Sprawdź na poniższej infografice.

Kafle ceramiczne czy cementowe - czym się różnią?

P.S. Zalety obu typów płytek łączę w AZUL. Maluję wzory na kaflach ceramicznych wszystkimi kolorami nieba. Moje płytki są trwałe, odporne na wysokie temperatury i dekoracyjne, a ich czyszczenie możesz powierzyć nawet dziecku 😉

2200 1500 Paulina Santos

Napisz komentarz

Start Typing
Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Polityka prywatności