More details
Płytki z liśćmi jungle w kuchni, a za oknem też dżungla!

Płytki jungle idealne dla roślinomaniaka

Wzory roślinne na dobre rozgościły się w naszych domach na początku pandemii i chyba nigdzie się nie wybierają. Pragnienie kontaktu z naturą jest tak silne, że często zamienia mieszkania w miejskie dżungle. Roślinomaniacy wciskają doniczki wszędzie gdzie tylko się da! Kuchnia to jednak trudne środowisko dla roślin. Zwłaszcza jeśli niewiele w niej i miejsca i światła słonecznego.

Zapraszam dziś do kuchni Natalii, w której królują monstery, kalatee, chemadory i filodendrony. I to wszystko na nieco ponad 4 metrach kwadratowych!

Płytki jungle w zbliżeniu

Rośliny w kuchni Natalii możesz oglądać jak w dżungli albo jak w ogrodzie botanicznym. Możesz przyjrzeć się albo pojedynczemu listkowi (albo liściorowi – jeśli roślina dorodna jak wiekowa monstera) albo całemu pędowi. Cofniesz się jeszcze o kilka kroków i całą roślinę obejmiesz wzrokiem. Jeszcze kilka – i widzisz zieloną dżunglę a nie pojedyncze rośliny (trochę jak w starym dowcipie – „Widzisz ten las? Nie, bo drzewa mi zasłaniają” 😉 )

Kuchnia Natalii to 70 kafelków i 7 różnych wzorów. ALE żaden kafelek nie jest dokładnym powieleniem innego. Każdy jest niepowtarzalny! Jak rośliny. Bo przecież i monstera z Ogrodu Botanicznego w Lizbonie (robi wrażenie!!!) i monstera z półki śmierci z OBI to ta sama roślina. A wyglądają zupełnie niepodobnie!

Jak wygląda cała kuchnia?

Fronty szafek (białe na górze, na dole w kolorze drewna) i blaty (ciemny grafit), uchwyty (czarne) i jasna podłoga – wszystko jest dość neutralne. Wisienką na torcie ożywiającą tę kuchnię są płytki jungle! To one sprawiającą, że to kuchnia inna niż wszystkie. Mimo, że część jej wystroju pochodzi z IKEA.

Okno wychodzi na północ. Warunki to trudne dla roślin, ale kaflom są niestraszne! A i widok na stare drzewa za oknem dopełnia dżunglowego klimatu!

A co o kuchni myśli teraz właścicielka?

Skąd taki wybór motywu? I czy nie boi się, że jej się znudzi? Czy dżungla na kafelkach nie męczy i nie przytłacza?

Kafle i dżungla zdominowały kuchnię Natalii. Ale kafle fajnie wyglądają też na fragmencie ściany. Wszystko zależy od tego co się Tobie podoba. To Twoja kuchnia i Twój dom. A Twój dom to przestrzeń w której Ty masz się czuć dobrze!

Zaczynaj pięknie (i na zielono jeśli tak akurat lubisz) każdy dzień!

1292 1100 Paulina Santos

Napisz komentarz

Start Typing
Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Polityka prywatności