More details
Wybór kafli do kuchni nie jest łatwy, ale jest ważny!

Kafle do kuchni na 4 sposoby

Każdy urządzający mieszkanie marzy o kuchni marzeń. I każdy musi zmierzyć się z dylematami, co wybrać a z czego zrezygnować. Albo jak do wersji budżetowej dodać trochę indywidualnego pazura (bo wszystko inne jeśli zechcesz to kupisz w Ikei).

Kafle do kuchni wybrać nie łatwo. Zobacz jakie możliwości indywidualizacji dają Ci moje kafelki. I nie… nie musisz koniecznie od razu kupować 500 sztuk. Jeśli trochę pokombinujesz to możesz wykorzystać je jako dekory, które podkręcą Twoją kuchnię a nie zrujnują budżetu.


  1. AZULowy total look

Jeden powtarzalny wzór, może dwa, albo mix wielu różnych, które złożą się w patchwork albo… dżunglę (jak tutaj) – wybór masz duży!

Unikniesz przesytu łącząc różne stopnie nasycenia wzorem. Tak jak na tym przykładzie. Puste kafelki, kropki, kontury i wreszcie pełen wzór. Wszystko się przeplata. Wygląda ciekawie i daje więcej oddechu niż „pełen” wzór powtórzony na wszystkich płytkach.

kafle do kuchni mogą być w wersji "total look"
kafle do kuchni w dwóch kolorach i w dwóch wzorach
przenikające się dwa kolory to fajny sposób na ożywienie kuchni

Dwa wzory i dwa kolory dobrane tak, że wyglądają na stworzone dla siebie. A wcale nie są! Wzory ornamentalne mogą być albo zamknięte w jednym kaflu (tak jak tutaj) albo całość wzoru widoczna jest dopiero po zestawieniu czterech kafli ze sobą.

W tym pierwszym przypadku wszystkie wzory będą zawsze do siebie pasować!

2. AZULowe centrum

W centrum kuchni jest… kuchenka, wiadomo! I tak, może być gazowa, elektryczna albo indukcyjna. Ale bez kuchenki (albo płyty grzewczej) nie ma kuchni! Jak więc podkreślić ten najważniejszy obszar? I jak zabezpieczyć go przed rozpryskami sosu do spaghetti, który radośnie pyrkając zostawia po sobie pomidorowe plamy? Jak je szybko wyczyścić? Co fajnego tam dać, żeby mieć na czym oko „zawiesić” jak będziesz mieszać beszamel przez 15 minut na wolnym ogniu?

Wyróżnij ten (i tylko ten!) obszar kafelkami! Jeśli nie wiesz jaki kolor wybrać postaw na błękit lub zieleń – będą pasować do wszystkiego. Wybierz jeden wzór, który powtórzy się na wszystkich kafelkach. Przestrzeń nad blatem wyłóż jednokolorowymi płytkami fabrycznymi i żeby spiąć w całość wszystkie elementy użyj wszędzie jednego koloru fugi.

3. AZULowy obraz i już nie potrzebujesz innych dekoracji!

Panele ceramiczne często zdobią ściany portugalskich restauracji. Czasem obrazy zajmują całą ścianę, czasem wytyczony jej fragment. Twoja kuchnia jest Twoja. I obraz na który będziesz patrzeć codziennie może przedstawiać coś co właśnie Ty szczególnie lubisz.

Gotujesz i patrzysz na pejzaż w którym ukrywają się symbole czytelne tylko dla Ciebie.

I już gotowanie staje się czystą przyjemnością…

panel ceramiczny to wyjątkowy produkt premium!

4. AZULowy dekor jak niebieska wisienka na torcie!

Może nie chcesz ręcznie malowanymi kafelkami ozdobić całych ścian? Jako akcenty nieregularnie rozmieszczone pomiędzy fabrycznymi płytkami też będą dobrze wyglądać! Na takie dekory wyjątkowo nadają się ornamentalne wzory. Jeśli chcesz pojedyncze malarskie dekoracje, zawieś je w ramce na ścianie.

*Dziękuję Wszystkim klientom za zdjęcia i zgodę na ich publikację.

Który sposób na kafle do kuchni najbardziej Ci się podoba?

1400 1050 Paulina Santos

Napisz komentarz

Start Typing
Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Polityka prywatności