More details
Myślisz: "Nie wiem jaki kolor wybrać do salonu?" - Najlepsze inspiracje kolorystyczne znajdziesz u matki natury

Jaki kolor wybrać do salonu?


  • Ile to razy zastanawiałaś się jak idealnie dobrać kolory (ubrań, ścian, mebli – wstaw dowolne)?
  • „Nie wiem jaki kolor wybrać do salonu” – zdarza Ci się tak myśleć?
  • Jak ożywić beżowo-szary salon kolorem? Trochę się boisz mocnych kolorów na ścianie czy meblach, ale jednak chciałabyś jakiś kolor wprowadzić?
  • Jaki kolor poduszek idealnie pasowałby do musztardowej kanapy?
  • Czy czerwony i czarny można łączyć tak, by razem wyglądały dobrze?

I szukasz po forach i grupach na Facebooku odpowiedzi czy ktoś już użył takich kolorów jakie Tobie się podobają i czy pokazać Ci może osiągnięty efekt?

A jest na to inny sposób 😉 Piękny, przyjemny, zdrowy i skuteczny!

Spacer! – po łące, plaży, lesie, nawet po zoo czy oceanarium – nikt tak idealnie nie dobiera kolorów jak natura!
Najpiękniej w kolory stroją się kwiaty (by wabić zapylacze) i ptaki (samce i ich kolorowe piórka!)

Inspirując się kolorami natury pożegnasz się z myślą 'nie wiem jaki kolor wybrać do salonu’ 😉

Lubisz głównie neutralne barwy?

Zacznijmy od mewy – wydaje się, że jest szaro-biała i tyle. Ale jeśli przyjrzysz się dokładniej zobaczysz, że ma wiele odcieni szarości – od niemal białych aż do grafitu.

Nie wiem jaki kolor wybrać do salonu - może kolory mewy?

Ta zasada sprawdzi się też we wnętrzu. Jeśli nie lubisz wielu kolorów, możesz postawić na biel w różnych odcieniach (podobno istnieje aż 150 odcieni bieli!), przełamaną szarością – od wpadającej w żółć po tę lekko niebieską. Może dorzucisz jeszcze błękitne (jak niebo) poduszki na kanapę i jakiś mały żółty element (wazon albo lampę)? Kolory będą spokojne, nie narzucające się, nie krzykliwe. A całość nie będzie ani smutna ani nudna 😉

Nie wiesz jaki kolor wybrać do salonu - spójrz na kaczora z zielonymi piórami

A kaczor z zieloną głową i pomarańczowymi łapami? Urządzając salon możesz do naturalnej bazy (biały+szary+czarny) dodać dużą roślinę doniczkową. Pomaluj ściany albo ustaw zieloną kanapę. Wybierz zieleń do sporego obiektu, który ma przykuwać uwagę. Dodaj do tego niewielki pomarańczowy element. Taką wisienką na torcie może być krzesło, fotel, poduszki albo obraz w oranżach.

Chcesz zaszaleć z kolorem?

Salon w kolorze pleszki – i cały rok będziesz mogła się cieszyć kolorami jesieni🧡
Połącz żółty+pomarańczowy+czerwonobrązowy z jasno szarym/blado niebieskim. Chłodniejszy odcień będzie pięknym tłem dla gorących barw. Sprawdzi się na ścianach.

Zimorodek ma pomarańczowo-turkusowe piórka - kolory te świetnie sprawdzą się w salonie

Zimorodek z turkusowo-pomarańczowymi piórkami, ciemnym (niemal czarnym) dziobem, ciemnozielonym łebkiem i białym podgardlem to kolorowy cud natury! Biel i czerń stanowią tylko małe akcenty i podkreślają piękne upierzenie. Kolory pomarańczowy, turkusowy i szmaragdowy można śmiało łączyć i miksować. Regały, krzesła, dywany, poduszki dekoracyjne – pomysłów w Internecie i w sklepach znajdziesz mnóstwo. Jako zielony dodatek wybierz żywą roślinę.

Naprawdę odważnych zainspiruje manakin niebieski. Ten pierzasty przystojniak ma zachwycające kolory. Najbardziej w oczy rzucają się czerwone piórka na głowie (wygląda jakby nosił czapeczkę 😉 ). Jeśli chcesz połączyć wspólnie czerwony i czarny – dodaj do nich jakiś chłodniejszy odcień. Błękit lub kolor niebieski lekko wpadający w szarość uspokoi energię połączenia czerwieni z czernią. I tak jak manakin ma tylko jeden czerwony element – Ty też z czerwienią nie przesadź – jeden spory element (np. kanapa) zrobi efekt o jaki Ci chodzi. Ściany wybierz raczej neutralne. Niebieski kolor fajnie sprawdzi się np. na krzesłach.

W kolorach manakina salon może urządzić ktoś naprawdę odważny!

Jak to jest u mnie?

Osobiście swój salon urządziłam w kolorach żółtym i niebieskim. Po jakimś czasie dojrzałam w tym połączeniu podobieństwo do sikorki 😉
Żółto-niebieski to moje ulubione połączenie kolorystyczne. Dlatego celowo wybrałam niebieskie ściany, żółty fotel, żółtą kanapę, żółte lampy, niebieskie kafelki (salon łączy się z kuchnią), niebieskie półki i jasnozielony gramofon – mój salon to sikorka jak żywa! 😉

"Nie wiem jaki kolor wybrać do salonu" - przyjrzyj się kolorom sikorki. Może zakochasz się w połączeniu żółtego i niebieskiego?
Salon w kolorze piór sikorki

Te same inspiracje mogą Ci pomóc w wybieraniu kolorów do kuchni, sypialni, korytarza.

Więcej kolorów natury możesz podejrzeć w książce Nature’s Palette.

W jakie piórka Ty ubierzesz swoją strefę relaksu i odpoczynku?

1100 800 Paulina Santos

Napisz komentarz

Start Typing
Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Polityka prywatności